در حال بارگذاری ...
با حضور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان.

دیدار نماینده‌ی شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با هنرمندان پیرانشهر

نشست نماینده‌ی شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی با هنرمندان تئاترشهرستان پیرانشهر.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در استان آذربایجان‌غربی به نقل از دفتر انجمن هنرهای نمایشی پیرانشهر در دهم فروردین ۱۴۰۰ نماینده‌ی شهرستان‌های سردشت و‌‌ پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان و رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان به مناسبت روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی ایران در محل سالن آمفی تئاتر  پیرانشهر نشستی را با هنرمندان تئاتر این شهرستان برگزار کردند.
در ابتدا این دیدار محسن مصطفی‌پور، مسؤول دفتر انجمن هنرهای نمایشی پیرانشهر ضمن عرض خیر مقدم و تشکر بابت زحمات   حسین پور نماینده‌ی شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت در یک سال اخیر، مشکلات و‌ معایب سالن تئاتر و‌ نیز مجموعه‌ی دغدغه‌های هنرمندان را به وی  انتقال ارائه کرد. 
در ادامه، خاک‌پور رئیس  انجمن هنرهای نمایشی استان، که به مناسبت روز جهانی تئاتر و  برگزاری کارگاه آموزش بازیگری ۴ روزه در پیرانشهر حضور داشت، ضمن تشکر از حضور نماینده‌ی محترم دو شهرستان در مجلس شورای اسلامی، از ایشان درخواست کرد که چون ویترین فرهنگی و هنری هر شهر سالن آمفی تئاتر آن شهر است، پس شایسته و بایسته است که امکانات تنها فضای فرهنگی و‌هنری شهرستان پیرانشهر، در حد و لیاقت هنرمندان و‌ مردم شریف این شهر ارتقا یابد.
حسین‌پور نماینده‌ی مجلس طی سخنان خود ضمن تبریک روز ملی هنرهای نمایشی به مجموعه‌ی هنرمندان تئاتر پیرانشهر و سردشت، قول مساعد دادند که پیگیر مطالبات به حق هنرمندان خواهند بود و تاکید نمود که توجه به مسایل فرهنگی ، می‌تواند ریشه‌ای ترین مشکلات ما را پاسخگو باشد فلذا از هنرمندان درخواست کرد که با تلاش و اهتمام کافی برای تولید آثار فاخر هنری با تکیه بر نمایشنامه‌های بومی و محلی، بتوانند گام‌های مؤثری در اعتلای فرهنگ و‌ هنر این دو شهرستان بردارند.
در پایان ، گواهی‌های پایان دوره‌ی شرکت در کارگاه بازیگری، از سوی نماینده‌ی سردشت و پیرانشهر، مدرس دوره و رئیس اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر به هنرجویان این دوره اهدا شد.
نظرات کاربران