در حال بارگذاری ...

نشست اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان با مدیر کل فرهنگ و‌ارشاد اسلامی

به گزارش تئاتر استان آذربایجان‌‌غربی نشست اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان ‌غربی با مدیر‌کل فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی، رئیس و کارشناس امور هنرهای نمایشی و سینمایی اداره کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی.  با موضوعات ذیل که در روز پنج‌شنیه ۹۸/۱۰/۱۸ در محل اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
- برگزاری جشنواره سال جاری و برنامه ریزی برای آتی. 
- واگذاری مجتمع فرهنگی هنری ارومیه به بخش خصوصی. 
- وضعیت مجتمع‌های شهرستان‌های: سردشت، تکاب، مهاباد.
- تهییه‌ی و رفع نواقص و کبودهای سیتم صوتی و نوری برای تمامی مجتمع‌های شهرستان‌ها.
 -وضعیت آموزشی در شهرستان ارومیه و سایر شهرستان‌های استان.
 - ادامه روند اجراهای عمومی در ایام خاص با رعایت و حفظ حرمت آن ایام‌ها. 
- برگزاری روز ملی هنرهای نمایشی ایران در سطح استانی، در فرودین ۱۳۹۹
- فراهم کردن شرایط لازم برای اجرای هنرمندان در سایر شهرهای استان و استان‌های مجاور و بلعکس

در این نشست ضمن تبریک برگزیده شدن نمایش« چندروایت نامعتبر از آنچه نمیدیدیم » نمایش منتخب جشنواره استانی برای حضور در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ،گزارش کاری از طرف امید خاکپور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان در باب برگذاری جشنواره ارائه شد .در ادامه  مدیر کل محترم جناب دکتر خدایاری ضمن تشکر از عوامل برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی،علی الخصوص انجمن هنر های نمایشی،  مقرر شد برنامه ریزی ها برای برگذاری سی و دومین جشنواره آغاز شده تا هر چه بیشتر بر کیفیت جشنواره افزوده شود .

 همچنین در باب واگذاری مجتمع فرهنگی هنری ارومیه به بخش خصوصی از طرف مدیر کل اداره ارشاد اسلامی به اعضا هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان اطمینان داده شد تا در صورت واگذاری حقوق هنرمندان تئاتر مثل سابق حفظ شود و این عزیزان بتوانند با شرایط گذشته در این مجتمع به انجام تمرین ها و اجرای نمایش بپردازند .

همچنین در این جلسه اعضا ئ هیئت مدیره انجمن به بیان نظرات خود پیرامون مشکلات و برنامه های آتی در حوزه ی تئاتر برای استان پرداختند که در نهایت مقرر شد سریعا به مشکلات سالن های شهرستان ها ی تکاب ، سردشت و مهاباد رسیدگی شود ،مجتمع های فرهنگی تمامی شهرستان های استان از نظر امکانات نوری و سیستم صوتی در اولین فرصت تجهیز گردند .برنامه ریزی در حوزه ی آموزش در تمامی شهرستان ها با شناسایی اساتید مجرب استان و همچنین فراخوان دوره های آموزشی صورت گیرد و در صورت نیاز از اساتید مرکز کشور نیز دعوت بعمل آید .مقرر شد روند اجراهای عموم در تمامی ایام سال به جز ایام تعطیل عنوان شده در تقویم نمایشی کشور ادامه داشته باشد و در این خصوص از هنرمندان تئاتر حمایت بعمل آید .در باب برگزاری روز ملی نمایش در سال آتی هم تصمیماتی گرفته شد و برنامه ریزی برای برگذاری آن جشن نیز آغاز شد و طرح های ارائه شده بررسی و در دست اقدام قرار خواهد گرفت .همچنین از اداره کل ارشاد و مسئولین محترم درخواست شد در باره ی فراهم کردن شرایط لازم برای اجرای هنرمندان تئاتر در شهر ها و استان های مجاور و بالعکس اقدامات و همکاری های لازم را انجام دهند که مورد استقبال مدیر کل اداره ارشاد قرار گرفت .

 
مطالب مرتبط

اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی در پلدشت

اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی در پلدشت

سفر های اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی به شهرستان‌های استان در جهت بررسی مشکلات، پیگیری مطالبات و همچنین بحث و تبادل نظر در جهت ارتقاء جایگاه‌ تئاتر در شهرستان‌ها ،به پلدشت رسید .

|

اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی در شهرستان ماکو

اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی در شهرستان ماکو

شهرستان ماکو میزبان اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی بود .این سفر در جهت بررسی مشکلات، پیگیری مطالبات و همچنین بحث و تبادل نظر در جهت ارتقاء جایگاه‌ تئاتر در شهرستان‌ها انجام گرفت .

|

اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای استان آذربایجان‌غربی این بار در شهرستان شوط

اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای استان آذربایجان‌غربی این بار در شهرستان شوط

اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی در راستای سفر های شهرستانی در جهت بررسی مشکلات، پیگیری مطالبات و همچنین بحث و تبادل نظر در جهت ارتقاء جایگاه‌ تئاتر در شهرستان‌ها اینبار مهمان هنرمندان شهرستان شوط شدند.

|

در ادامه سفر های اعضاء هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی

دیدار و گفت و گو با اهالی تئاتر  سلماس
در ادامه سفر های اعضاء هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی

دیدار و گفت و گو با اهالی تئاتر سلماس

در راستای سفر های اعضاء هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی به شهرستان های استان در جهت دیدار با هنرمندان و بررسی مشکلات و پیگیری مطالبات وهمچنین بحث و تبادل نظر در جهت ارتقاء جایگاه‌ تئاتر در شهرستانها، اینبار اعضاء هیأت رئیسه انجمن نمایش استان مهمان ...

|

نظرات کاربران