در حال بارگذاری ...
 • نمایش«شب بخیر جناب کنت» در دومین جشنواره تئاتر رادیویی استاد اکبر رادی

  به گزارش ئتاتر استان آذربایجان‌غربی نمایش رادیویی شب بخیر جناب کنت، به کارگردانی محمد کاظمی از این استان به بخش مسابقه‌ی(رادیو رادی) راه یافت.
  روایت "شب بخیر جناب کنت" روایت یک شب به یادماندنی برای این زن و مرد سالخورده است. روایت داستان عاشقانه آشنایی آنها و گاهی دلتنگی‌ها و گلایه‌هایی است که از یکدیگر سال‌ها به دل داشته‌اند و حال زمان آن رسیده است که بر زبان بیاورند و با خیال راحت همه چیز را ترک کنند. در واقع این شب، مروری است بر ۵۰ سال زندگی مشترک میان این دو. حال که منتظر رسیدن راننده‌ای هستند تا آنها را به مراسم عروسی ببرد، شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد تا آنها این فرصت را بیابند و خاطرات خود را مرور کنند. یا شاید هم نه این شب قرار است مروری باشد بر تمام آنچه که میان این دو گذشته است و بعد نقطه پایان گذاشته شود!
  روایت دل دادگی این زوج پیر روایت دلنشینی است، گاهی با آنها همراه می‌شوی و گاه مانند شخصیت‌هایش دلت از ناملایمات می‌گیرد، یا شاید هم چنین لحظاتی را تجربه کرده باشی و حال آن خاطرات تلخ و شیرین را مزه مزه کنی. داستان تا اینجا خوب است به میانه راه هم که می‌رسد خوب است، گاهی لحظات کمیک پیش می‌آورد و گاه این لحظات رمانتیک می‌شوند، یا گاهی نیز تلخ و تراژیک... اما از میانه پایانی راه ناگهان خط داستان تغییر می‌کند. دیگر آن شیرینی و سفیدی را که در لباس و گفتار این زوج پیر می‌شد جست، وجود ندارد و این تنها به دلیل حضور مهمان ناخوانده‌ای است که به ناگهان وارد خانه این زوج دوست داشتنی می‌شود.
  فرشته مرگ به ناگهان از راه می‌رسد، او قرار است زن را برای پوشیدن جامه سیاه همسرش آماده کند و مرد را برای راهی کردن به دیار باقی.
  اکبر رادی در این نمایشنامه به زیبایی فاصله میان مرگ و امید، مرگ و زندگی و سیاهی و سفیدی را نشان داده است.
  نظرات کاربران