در حال بارگذاری ...
پیام انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان غربی برای شهادت سرداد سلیمانی

شهادت هنر مردان خداست 

به گزارش تئاتر استان آذربایجان غربی ، انجمن هنر های نمایشی استان آذربایجان غربی طی بیانیه ای  از طرف عموم هنرمندان تئاتر استان ترور سردار قاسم سلیمانی نماد مقاومت و ایستادگی این مرز و بوم را محکوم کرده و شهادت این سردار بزرگ را به تمام مردم ایران تسلیت میگوید .

در این بیانیه  آمده است : ترور ، خشونت و جنگ همواره عزت و حقوق ملت ها را از بین میبرد و جهانی پر از استبداد،ظلم ، تباهی و سیاهی می سازد .

زندگی بشر و تاریخ جهان روزی بدون جنگ و خونریزی به یاد ندارد. چنانکه از آغاز تا کنون جدال و کشتار مساله روز مره و بخشی از زندگی بشر بر روی این کره خاکی بوده.

حکمای قدیم و جدید نسبت به جایگاه و تاثیر جنگ در زندگی نظرات فراوانی داده‎اند از هراکلیتوس که جنگ را پدر همه چیز می‎داند تا نیچه که جنگ را عصاره تمدن!

اما از طرفی تلاش برای برقراری صلحی پایدار و مقابله با وضع خشونت بار جنگ نیز همواره در جریان بوده و صلح‎طلبی به عنوان یکی از مضامین اساسی فرهنگ‎ها بین ملت‌ها به موازات جنگ پیش رفته است. در این باره بزرگان و اندیشمندان و مصلحان زیادی داد سخن داده و ادبای صلح طلب سخن‌ها گفته‌اند.اما شاید بتوان گفت هنر به جهت دوری از منافع قدرت‌طلبانه به صلح وفادارتر بوده است. ما هنرمندان تئاتر ضمن محکومیت این ترور  حمایت خود را از آرمان ها و ارزش های شهدا اعلام میداریم .

به امید جهانی عاری از جنگ ،و به امید صلح پایدار در همه ی نقاط جهان.

 
نظرات کاربران