در حال بارگذاری ...
 • «چله» در شهرستان خوی اجرا شد

  به گزارش تئاتر استان آذربایجان‌غربی،  نمایش «چله» نوشته: علی حسین‌قلیزاده و به کارگردانی: محمد‌تقی سلامی تازه‌ترین اثر گروه تئاتر رسای شهرستان خوی از ۳ الی ۷ دی‌ماه ۹۸ در مجتمع فرهنگی هنری این شهرستان به روی صحنه می‌رود.
  نمایش چله درموردخانواده ای در دهه‌‌ی۶۰ رو بیان می‌کند ... مادری که دو فرزند دارد ...به نام محمدرضا و ستاره که شوهرش هم فوت شده..و مادر  پسرش تازه مفقود و شهید  جنگ و دفاع مقدس شده، محمد رضا که سرپرستی خانواده و به عهده داشت ، خواهرش ستاره پرستار بیمارستانی هست که دوست محمدرضا که در شلمچه مجروح و دچارفراموشی  شده و  دو تاپاشو قطع میکنن. ستازه چهل روز بخاطر مراسم شهادت برادرش به  بیمارستان نرفته و اطلاعی از رزمنده مجروح نداشته  و لی توسط دکتر متوجه می‌شود رزمنده مجروح همان دوست برادرش  که در نامه  به آن اشاره کرده و عکسی که با دوستش گرفته  فرستاده  و پیشنهاد  ازدواج باهمان  دوستش را کرده  و ستاره با پشتکار حافظه ی از دست داده ی مجروح را برمی‌گرداند و با تلفن به خانواده اش  از زنده بودنش اطلاع می دهد  ودر تابلوی آخر نمایش   مادر با قاب خالی عکس هنوز منتظر محمدرضاست با شعری با دیکلمه‌ای بصورت  نریشن پایان میابد ...

  بازیگران این نمایش  : 
   رقیه (رها) موسوی، پروین نمک‌فروش، رویا افشار، مهدی بزنده‌لو، علی بویاقچی،  علی خادم حسینی، حسن رضازاده، و محمود سید خراسانی هستند.
  نظرات کاربران