در حال بارگذاری ...
 • « مده‌آ » به شهرستان مهاباد رسید

  به گزارش تئاتر استان آذربایجان‌غربی نمایش «مده‌آ» نوشته : عزیز نعمتی و به کارگردانی شبنم یوسفی، پس اجرا در شهرستانهای: ارومیه، بوکان، کشور ترکیه، این بار ...

 • سرکنسول جمهوری ترکیه زنگ افتتاحیه نمایشِ « ازگوشه ی تبریز تا پرده های ترابزون» را نواخت

  پوشش خبری سرکنسولگری جمهوری ترکیه در ارومیه، از مراسم زنگ افتتاحیه نمایشِ « ازگوشه ی تبریز تا پرده های ترابزون»

  به گزارش تئاتر آذربایجان غربی، زنگ افتتاح نمایش «از گوشه‌ی تبریز تا پرده‌های ترابزون» توسط  Osman Peşman سرکنسول جمهوری ترکیه و همسرش به‌صدا درآمد و روابط عمومی کنسولگری جمهوری ترکیه این رویداد را در رسانه های خود انعکاس داد.

  همچنین حجت الاسلام ناصرخدایاری در مراسم رونمایی پوستر نمایش «از گوشه تبریز تا پرده‌های ترابزون»  افزود: دیپلماسی فرهنگی راه ها را برای مبادلات فرهنگی بازکرده و علاوه براین ظرفیت های فرهنگی، استعدادها وپتانسیل های فرهنگی استان را به دنیا معرفی می‌کند.

  وی اظهار داشت: برای تحکیم روابط ملل، مکانیزم های مختلفی وجود دارد ولی حوزه هنرهای نمایشی نقش برجسته ای در این خصوص دارد.

  وی با ابراز خرسندی از رونمایی پوستر این نمایش و اجرای آن در ارومیه اضافه کرد: ترکیه و ایران اشتراک‌های فرهنگی، زبانی و قومی قابل توجهی دارند که باید از این امر در راستای توسعه روابط بهره برد.

  نمایش « از گوشه‌ تبریز تا پرده‌های ترابزون » به نویسندگی وکارگردانی رضا رجایی از ۲ الی ۹ شهریور ۹۸ در تالار شمس مجتمع فرهنگی هنری ارومیه به‌ صحنه رفت.
  نظرات کاربران