در حال بارگذاری ...
 • « افسانه ببر » در مهاباد به صحنه رفت

  به‌‌گزارش تئاتر آذربایجان غربی،  نمایش « افسانه ببر » به زبان کوردی جدیدترین اثر گروه تئاتر اهورا، نوشته داریو‌فو به ترجمه و کارگردانی ابراهیم ابراهیمی از ۱ الی ۷ شهریور ۹۸ در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد به صحنه می‌رود.

  "افسانه‌ ببر" نمایشی کمدی، تک پرسوناژ و نوشته‌ی "داریو فو"؛ طنزپرداز ایتالیایی؛ است.

  در  این اجرایی  سعی شده است که اندیشه‌های آزادی‌خواهانه‌ی نویسنده، با وضعیت اجتماعی معاصر، تناسب یافته و به شکلی بومی، به مخاطب ارائه بشود، به گونه‌ای که تماشاگر  اصلا درگیر این نبا‌شد که بیننده‌ی یک نمایش‌نامه‌ی خارجی یا ایرانی است، گرچه کل قصه‌ی نمایش در "چین" می‌گذارد!

  "افسانه‌ ببر" قصه‌ی سربازی زخمی و به جای مانده از جنگ در کشور چین است که به غاری پناه می‌برد اما در آن غار، ماده بَبْری با توله‌اش زندگی می‌کنند. هم‌زیستی سرباز با ببر به دوستی‌ای بین این دو می‌انجامد و در نهایت حضور ببر باعث حفاظت روستای سرباز جوان در برابر حملات و غارت دشمنان می‌شود.

  بازیگر این نمایش پیمان بابائیان است

  سایر عوامل: سامان ارمی: طراح نور، غفور پیرزاده: دستیار کارگردان، سید سامان پاک: مدیر اجرا، چیا عثمانی: مدیرصحنه، امین دانش: اجرای نور، کیانوش پیرمندی: موسیقی ، نیما زرگه: طراح پوستر، کاروان دوراندیش و حسین عزیز: عکس و فیلم، زانیار صوفی امینی: تیزر این کار را برعهده دارند
  نظرات کاربران