در حال بارگذاری ...
 • « خاندان چن چی » در بوکان به صحنه رفت

  به گزارش تئاتر آذربایجانغربی، نمایش « خاندان چن چی » نوشته‌ی آنتونن آرتو و کارگردانی رحیم عبدالرحیم زاده کاری از گروه ثبت شده  کانی از  20 تا 30 خرداد  ماه درسالن آمفی تئاتر فرهنگسرای  سیمرغ بوکان به صحنه رفت.و با استقبال خوب تماشاچیان و مخاطبین قرار گرفت.

  .در این نمایش‌نامه 'بئاتریچه 'که دختری نرمخو و آرام است کمر به قتل پدر ـ چن چی ـ می‌بندد, زیرا پدر عمری را به هرزگی و شرارت سپری کرده و چندین قتل از او سر زده است .اما همواره با پاپ کنار آمده و عفو خویش را با سکه‌های زر خریده است .

  این نمایش که در سال ۱۳۸۷ تولید شده است در همان سال موفق شد در جشنواره تئاتر کوردی جوایز بهترین کارگردانی، دو جایزه بازیگری زن، طراحی لباس، پوستر و بروشور و عنوان اثر برگزیده جشنواره را کسب کند.

  خاندان چن چی که پیش از این اجرای عمومی نشده بود و به عنوان نخستین اثر از رپرتوار گروه تئاتر کانی به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس این گروه به صحنه رفت. ومورد استقبال بی نظیر علاقمندان وتماشاگران قرار گرفت واین گروه افتخار میزبانی از مردم هنردوست بوکان و هنرمندانی از شهرهای مریوان، بانه، سقز و ارومیه ومهاباد وشاهین دژ ومیاندواب وتکاب را یافت

  در نمایش خاندان چن چی هنرمندان سعد قهرمانی، ایران احمدپور، سعادت بدوی و شورش تباک به عنوان بازیگر حضور دارند و سیروان پیروتی، سمکو ظهرابی، شاهین حسنی، صنم قهرمانی، کژال مبارکی و ... به عنوان عوامل اجرایی این نمایش را همراهی می کنند.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران