در حال بارگذاری ...
 • نمایش «شب نامه» در جشنواره تئاتراستانی به روی صحنه رفت

  نمایش شب نامه به نویسندگی بهزاد آقا جمالی و کارگردانی مشترک نوید پیروز نیا و پیمان سلیمانی در بیست و نهمین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی در تالار وحدت مجتمع فرهنگی هنری ارومیه به روی صحنه رفت.

  کارگردان این نمایش روز سه شنبه در گفت و گو با تئاتر آذربایجان غربی افزود: شاهرخ احمد زاده، مرتضی نورپور، فروغ کنعانی و صباح اکبری در این نمایش ایفای نقش می کنند.
  پیمان سلیمانی با اشاره به اینکه این نمایش کاری از گروه هنری تم است، افزود: رویا افشار مدیر صحنه، پیمان سلیمانی و علی پیروزنیا طراحان صحنه و منیره مسعودی طراح لباس و گریم این اثر هستند.
  وی اضافه کرد: بایندر بابازاده موسیقی، رضا ترابی فیلمبرداری و سالار تیموری عکاسی این نمایش صجنه ای را برعهده دارند.
  وی با اشاره به اینکه زن در فرهنگ ایرانی پا به پای مرد در همه عرصه ها حضور داشته است، بیان کرد: نقش برجسته زنان در حمایت از مردان امروز حلقه گمشده مدیریت خانواده محسوب می شود و این تئاتر یادآور این نقش مهم به خانواده هاست.
  پیمان سلیمانی متولد1358 در ماکو بوده و کارشناسی مهندسیICT است؛ وی از سال 1376 فعالیت های نمایشی خود را شروع کرده است و کسب یک مقام دوم کارگردانی از جشنواره منطقه ای تئاتر دانشگاهی و مقام اول و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی از جشنواره ی بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران را در کارنامه هنری خود دارد.
  نوید پیروزنیا متولد 1356 در ارومیه بوده و در حال حاضر دانشجوی دکترای تئاتر در کشور کاناداست؛ وی در سال 1368 فعالیت در تئاتر را آغاز کرده و کسب رتبه برتربازیگری و طراحی صحنه از جشنواره استانی، رتبه دوم و اول کارگردانی از جشنواره دانشگاهی منطقه ای و رتبه اول بازیگری از جشنواره نمایشنامه خوانی از جمله افتخارات هنری اوست.
  کارگردانی نمایش های 'لطفن خر نشوید'، 'ققنوس'، 'کارنامه بندار بیدخش'، 'سیاه و سپید'، 'اعترافاتی درباره زنان' و 'قارقانین مکتبی' در کارنامه این هنرمند به چشم می خورد.
  'نوید پیروز نیا' و 'پیمان سلیمانی' پیش از این نمایش های 'گزارش تن'، 'ترانه دختر شاه پریون' و ' مرغ هایی که از تخم مرغ پخته به دست می آیند' را به صورت مشترک کارگردانی کرده اند.
  جشنواره تئاتر آذربایجان غربی از امروز سه شنبه تا پنجشنبه، 16 شهریور سال جاری در ارومیه برگزار می شود.
  'بمناسبت ورود اشکان' به نویسندگی ' پوریا کاکاوند' و کارگردانی سامان حسن زاده، 'کافه سایه' به نویسندگی ابراهیم عادل نیا و کارگردانی مهرداد سعادت، 'شب نامه' به نویسندگی بهزاد آقا جمالی و کارگردانی مشترک نوید پیروز نیا و پیمان سلیمانی، 'آناتومی تنهایی' به نویسندگی و کارگردانی حامد محبی، 'قاراپاپاق گلینی' به نویسندگی علی صابر رضایی و کارگردانی مشترک علی صابر رضایی و حسن رجبی نمایش هایی است که از ارومیه به جشنواره تئاتر آذربایجان غربی راه پیدا کرده اند.
  'لطفا بیدارشو دکتر' به نویسندگی و کارگردانی 'فریبرز یاریجانی' از میاندوآب، 'دامغالی دنیز' به نویسندگی و کارگردانی 'اکبر محمدی' از نقده و 'گاوهایی که یک هدف بزرگ داشتند' به نویسندگی 'رسول بانگین' و کارگردانی 'کوروش انتظاری' از پیرانشهر نیز در این جشنواره به روی صحنه می رود.
  نظرات کاربران