در حال بارگذاری ...
با حضور گرم مخاطبان

نمایش « خاموشی » در شهرستان مهاباد به اجرا در آمد

نمایش « خاموشی » از سری نمایش‌های منتخب نخستین جشنواره تئاتر مونودرام مهاباد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در استان آذربایجان‌غربی به نقل از دفتر هنرهای نمایشی شهرستان مهاباد نمایش «خاموشی» اثری دیگر از گروه تئاتر اهورا شهرستان مهاباد از ۲۲ الی ۲۶ آبان ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد به روی صحنه رفت. اجرای این نمایش با نگاهی به نمایش « خاموشی دریا » نوشته رضا گوران بوده که مراد شریفی بازی و ایده‌ی اجرایی آن را بر عهده داشته. نمایش خاموشی اقتباس آزادی است از این رمان . میزبانان به زن و شوهر تغییر داده شده اند .آنها سرهنگ آبرناک، که مهمان ناخوانده و اجباری خانه شان هست را بایکوت کلامی می کنند. افسر آلمانی عاشق فرانسه است وی اعتقاد دارد باید درایت و نظم و قدرت آلمانی با فرهنگ فرانسوی ادغام شود و یک ملت یکپارچه و متحد و در نهایت کاملتر را درست کند. وی کتابخوان و موسیقیدان است . در ابتدا علت مقاومت زن و شوهر را نمی فهمد سعی می کند این مقاومت را در هم بشکند. اما در پایان نمایش این فرهنگ است که به زور و سرکوب، فایق میشود . نمایش خاموشی دریا یک اثر انسانی است که می تواند به روابط آدم ها از منظرهای مختلف نگاه کند . افسر آلمانی  بر خلاف دیگر همتایانش که قصد دارند فرهنگ فرانسه را لگدمال کند به آن  ارادت بسیار دارد وی با وجود نخوت و تفرعن آلمانی اش مترصد آن است با آدم های خانه  تعامل برقرار کند. 
سایر عوامل اجرا عبارت بودند از :
امید خاک‌پور : مشاور کارگردانی و سرپرست گروه.
شبنم راموز : دستیار کارگردان.
کاوه خالند‌پور : انتخاب موسیقی.
امیر خاک‌پور : طراحی صحنه.
مراد شریفی : طراحی لباس.
کانی پیران : طراحی و اجرای نور.
مطالب مرتبط

با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد

مراسم اهدای گواهی پایان دوره آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی اهورا مهاباد
با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد

مراسم اهدای گواهی پایان دوره آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی اهورا مهاباد

با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان تئاتر شهرستان مهاباد، مراسم اهدای گواهی پایان دوره آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی اهورا برگزار شد.

|

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خبرداد:

رونمایی از پوستر نخستین جشنواره‌ تئاتر «مونودرام»  مهاباد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خبرداد:

رونمایی از پوستر نخستین جشنواره‌ تئاتر «مونودرام» مهاباد

با حضور رئیس اداره فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد، مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی و جمعی از پیشکسوتان و‌ هنرمندان از پوستر نخستین جشنواره‌ی تئاتر «مونودرام» شهرستان مهاباد رونمایی شد.

|

نظرات کاربران