در حال بارگذاری ...
 • محمدرضا پهلوانیان هنرمند تئاتر میاندوآب به خاک سپرده شد

  محمدرضا پهلوانیان بازیگر تئاتر میاندوآب و آذربایجان غربی روز دوشنبه، ۲۱ آبان‌ماه به خاک سپرده شد.

  به گزارش تئاتر آذربایجان غربی به نقل از ایسنا، پیکر این هنرمند با حضور هنرمندانی از شهرهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و کردستان، مردم میاندوآب و مسئولان استانی و شهرستانی تشیع و در قطعه هنرمندان گلشن زهرای میاندوآب به خاک سپرده شد.

  محمدرضا پهلوانیان متولد ۲۱ شهریور سال ۱۳۴۰ در میاندوآب  و دانش آموخته رشته علوم انسانی از دبیرستان فروغی میاندوآب بود. فعالیت هنری وی از سال ۱۳۵۶ در همان دوران دبیرستان با بازی در نمایش‌"یک کاندیدا برای خورده شدن" آغاز کرد که با همان کار  مسابقات هنری دبیرستان‌های استان آذربایجان غربی شرکت کرد و در همان سال در نمایش "ترن" به کارگردانی "فتاح اسماعیلی" نیز نقش آفرینی کرد.

  کارگردانی و بازی در نمایش "حصار در حصار" نوشته"محسن مخملباف" ، کارگردانی و بازی در نمایش‌"تیر غیب" نوشته "محسن مخملباف"؛ بازی در نمایش‌"گندم‌های خونین" نوشته"مدرسی یزدی" به کارگردانی"هوشنگ صفار"؛ بازی در نمایش‌"آسیابان" به کارگردانی "هوشنگ صفار"؛ بازی در نمایش "بیگانه درون" نوشته"سعید شاپوری"به کارگردانی "هوشنگ صفار"، بازی و کارگردانی نمایش "شناسنامه" نوشته"عبدالحی شماسی"،کارگردانی‌ نمایش‌"توطئه" نوشته"حسین انصاریان‌"،کارگردانی نمایش "مکتوم" نوشته "داوود جلایی"؛ کارگردانی نمایش "پنجره‌ای بر بادها" نوشته "فرهاد ناظرزاده کرمانی"،کارگردانی نمایش"آرشین مال آلمان" ، نویسنده و کارگردان نمایش "موج سبز از دیگر کارهای دوران فعالیت هنری محمدرضا پهلوانیان بود.

  وی تدریس بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه‌نویسی می کرد و کسب دیپلم افتخار و جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول برای"شناسنامه" در سال ۱۳۸۲ دریافت دیپلم افتخار و جایزه ویژه حوزه هنری ‌طراحی صحنه برای"باز باران"در سال ۱۳۷۱ و جایزه ویژه نویسنده بومی برای"موج سبز" از اولین سوگواره نمایش‌های مذهبی را می‌توان از سابقه‌ی کاری این بازیگر پیشکسوت حوزه تئاتر برشمرد.
  مطالب مرتبط

  نمایش« صلح در تاریکی» در میاندوآب اجرا شد

  نمایش« صلح در تاریکی» در میاندوآب اجرا شد

  به گزارش تئاتر آذربایجانغربی، نمایش« صلح در تاریکی» نوشته و به کارگردانی رامین دانشمند از تاریخ 18 تا 22 مرداد بمدت پنج شب در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری میاندوآب اجرا شد. ...

  |

  نظرات کاربران