در حال بارگذاری ...
 • رونمایی از پوستر سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی

  دبیر سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی روز شنبه در گفت و گو با ایران تئاترگفت: این پوستر که توسط حمیدرضا حمزه پور هنرمند ارومیه ای طراحی شده، از سوی دبیرخانه سی امین جشنواره تئاتر استانی انتشار یافته است.
  محمد کاظمی افزود: حمزه پور گرافیست 27 ساله ارومیه ای است که از سال 1388 به طراحی پوستر و فعالیت های گرافیکی می پردازد.

  بنا به گفته ایشان در این پوستر سعی شده به لحاظ سمبلیک و گرافیکی هر دو جنبه معنایی و هنری لحاظ شود. رنگهای اصلی موجود در پوستر برگرفته از پرچم مقدس کشور عزیزمان ایران است و سوژه‌ی انسانی در حالتی از تعالی بسوی نور در حال بالا رفتن از پله های ترقی است و برای هر دهه از این پیشرفت یک پله در نظر گرفته شده است.
  سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی در بخش های رقابتی و غیر رقابتی از ششم تا هشتم شهریور سال جاری در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه و تماشاخانه چی چست این شهر برگزار می شود.
  'کریم آقا'، 'مجلس خستو شدن حملط'، 'ترانه ها تلخ تارا' و 'عاشقانه هایم را باد برده' از ارومیه به این جشنواره راه یافته اند که محمد خیرخواه، 'مرتضی نورپور و پیمان سلیمانی'، وحید حصاری و پدرام رحمانی به ترتیب کارگردانان این نمایش های صحنه ای هستند.
  نمایش های 'عروسک' به کارگردانی علی قبچاق از نقده، 'نارین' به کارگردانی امید پیرو اسلام از مهاباد، 'ساری گلین و دلی عاشیق' به کارگردانی هوشنگ بابایی از میاندوآب و 'مرگ به روش نهنگ ها' به کارگردانی حجت الله قاسم نژاد از تکاب در این جشنواره شرکت می کند.
  مطالب مرتبط

  در بخش مهمان جشنواره سی‌اُم

اجرای نمایش «صدای انسانی» در تماشاخانه چیچست ارومیه
  در بخش مهمان جشنواره سی‌اُم

  اجرای نمایش «صدای انسانی» در تماشاخانه چیچست ارومیه

  نمایش «صدای انسانی» نوشته‌ی ژان کوکتو و به ترجمه و کارگردانی رضا رجایی و با بازی شادی شادی امیری تنها نمایش حاضر در بخش مهمان سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجان غربی در تماشاخانه چیچست ارومیه اجرا شد و مهمانان جشنواره از سرتاسر استان توانستند شاهد این نمایش باشند.

  |

  در اولین روز جشنواره اتفاق افتاد

زنگ شروع سی‌امین جشنواره تئاتر آذربایجان‌غربی توسط «کریم آقا» نواخته شد
  در اولین روز جشنواره اتفاق افتاد

  زنگ شروع سی‌امین جشنواره تئاتر آذربایجان‌غربی توسط «کریم آقا» نواخته شد

   به گزارش تئاتر آذربایجان غربی، سی امین جشنواره تئاتر آذربایجانغربی امروز ششم شهریورماه کار خود را با نمایش «کریم آقا» نوشته ابراهیم عادل نیا و به کارگردانی محمد خیرخواه ...

  |

  «سرناد» در ارومیه به صحنه رفت

  «سرناد» در ارومیه به صحنه رفت

  به گزارش تئاتر آذربایجانغربی، نمایش «سرناد» نوشته‌ی نویسنده شهیر لهستان اسلاومیر مروژک و ترجمه‌ی  رویا پارکی و کارگردانی ایمان رمضانی کاری از گروه ثبت شده تم از 9 تا 16 آذرماه در تالار شمس مجتمع فرهنگی هنری ...

  |

  نمایش «آخرین آواز باد شمال» در ارومیه به روی صحنه رفت

  نمایش «آخرین آواز باد شمال» در ارومیه به روی صحنه رفت

  به گزارش تئاتر آذربایجانغربی، نمایش «آخرین آواز باد شمال» نوشته و به کارگردانی رسول بانگین و ترجمه‌ی آیهان حسینی و کاری از گروه ثبت شده‌ی تئاتر تخته سیاه به زبان کردی کرمانجی از تاریخ 26 آبان لغایت 2 آذرماه در ...

  |

  نمایش«تخم مرغ» در ارومیه اجرا شد

  نمایش«تخم مرغ» در ارومیه اجرا شد

  به گزارش تئاتر آذربایجانغربی، نمایش «تخم مرغ» نوشته‌ی امیر عباسی و به کارگردانی حامد محبی و امیر عباسی از 21 الی 25 مرداد به‌مدت پنج شب در پلاتو هنر مجتمع فرهنگی هنری ارومیه ...

  |

  نظرات کاربران